ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 10 Betejat me më së shumti viktima

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The.Timmi
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 419
Age : 25
Vendodhja : www.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: 10 Betejat me më së shumti viktima   Sat Oct 25, 2008 1:14 pm

Vendi Lufta Viti Numri i viktimave

1. Stalingrad Lufta e dyte botërore 1942-1943 2000.000

2. Lumi Som I Lufta e pare botërore 1916 1073.000

3. Lugina Po Lufta e dyte botërore 1945 740.000

4. Moske Lufta e dyte botërore 1941-1942 700.000

5. Verdun Lufta e parë botërore 1916 595.000

6. Gallipol Lufta e parë botërore 1915 500.000

7. Antois Los Lufta e parë botërore 1915 428.000

8. Berezine Lufta e 1812 -es 1812 400.000

9. Paraleja e 38-te Lufta e Koresë 1951 320.000

10. Lumi Som II Lufta e parë botërore 1918 300.000
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://presheva.albanianforum.net
 
10 Betejat me më së shumti viktima
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Kultura :: Historia Shqiptare dhe e Huaj-
Kërce tek: