ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Minatoret, te enjten proteste

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Minatoret, te enjten proteste   Sun Nov 02, 2008 6:22 am

Perfaqesuesi i sindikates se minatoreve, Fiqiri Xibri ka deklaruar gjate nje konference per shtyp se, minatoret te mbeshtetur edhe nga levizja Mjaft, te enjten e kesaj jave do te organizojne nje proteste masive perpara kryeministrise per zgjidhjen e problemeve te tyre.

Sipas Xibrit, minatoret dhe te gjithe ata qe kane punuar ne profesione te veshtira nuk do te terhiqen nga kerkesa per statusin, ku si pike kryesore mbetet ulja e moshes se daljes ne pension.

Nje nga drejtueset e Mjaft, Alisa Spiropali tha gjate konferences se, gjate protestes kerkohet edhe mbeshtetja e popullsise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Minatoret, te enjten proteste
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Kombëtare-
Kërce tek: