ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Jeta e Avril Lavigne

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The.Timmi
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 419
Age : 25
Vendodhja : www.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Jeta e Avril Lavigne   Sat Oct 25, 2008 1:08 pm

Një kombinim i një vajzë të egër dhe një talente e rrallë e muzikës. Refuzon ti emiton të tjerët. Dëshiron t’i këndoj vetëm këngët e saja dhe që dalin nga zemra e saj.

Avril Lavigne është lindur me 27 shtator të vitit 1984 në qytezën Napanee (Ontario) të Kanadës. Së bashku me nënën, babanë, motrën dhe vëllaun ishin rritur në atë qytezë. Kur ajo ishte vetëm 2 vjet kishte lën përshtypje me zërin dhe personalitetin e saj. Në klasë ajo ishte lazdrajke dhe kishte dëshirë që gjithmonë të jetë në qendër të vëmendjes. Në vend të detyrave të shtëpisë Avril-it i pëlqente të shkruan tektse këngësh që dilnin nga ndjenjat e saja.

Fama
Si fëmijë gjithmonë kishte kënduar në krevatin e saj. Pastaj kishte kënduar në korin e kishës dhe në disa festivale. Në moshën 16 vjeçare mori vendim që të shkoj në New York të SHBA-ve për të fituar më shumë famë.


Dështimi
Producenti Antonio ‘LA’ Reid e pa talentin e saj dhe u kujdes që ajo në moshën 16 vjeçare të nënshkruj një kontratë me një produksion muzikor. Ajo shpejt fillon të punoj në CD e parë. Edhe pas shumë mundi ajo kishte dështuar për shkak se produksioni ishte kujdesur vetë për tekstet e këngëve, derisa Avril Lavignes i pëlqente që ato vetë t,i shkruante. ‘Njerëzit me të cilët kam bashkëpunuar ishin shumë të talentuar, por këngët nuk kishin fare të bënin me personalitetin tim’ pohoi Avril.

Let Go
Pastaj ajo u shpërngul nga New Yorku dhe u vendos në Los Angeles, ku ajo kontaktoi Clif Magness. Ai më kupton se çka unë dëshiroj dhe më lejon ti bëj gjërat në mënyrën time’, pohoi Avril. Në produksionin The matrixx ishte incizuar albumi i saj i parë ‘Let Go’.
Avril është shumë e kënaqur me këtë album. Kënga e saj e quajtur ‘Complicated’ ishte bërë një hit botëror. Kishte të bënte me njerëzit që ishin falls dhe për lidhjet e dashurisë që dukeshin se nuk janë të vërteta. Të gjitha këngët e Avrilit lindin nga ndjenjat e saja. Ajo refuzon të bëjë atë çfarë produksionet e sugjerojnë të bëjë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://presheva.albanianforum.net
 
Jeta e Avril Lavigne
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Kultura :: Muzika Shqiptare-
Kërce tek: