ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 NBA, Yao Ming udheheq Houston Rockets

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: NBA, Yao Ming udheheq Houston Rockets   Sat Nov 01, 2008 8:43 am

Skuadra e Rockets ka fituar derbin teksan ndaj Dallas Mavericks, duke treguar qarte se eshte nje prej pretendenteve per titullin kampion te ketij sezoni.

Super Yao Ming dhe super Houston. Skuadra e Rockets ka fituar derbin teksan ndaj Dallas Mavericks, duke treguar qarte se eshte nje prej pretendenteve per titullin kampion te ketij sezoni.

Houston dominoi gjithe takimin duke i mbyllur 4 periodat me rezultatin 112-102. “Muri” kinez shenoi 30 pike dhe realizoi 13 ribaunde, ndersa ne kampin tjeter, Josh Howard dhe Dirk Nowitzki shenuan 64 pike per Dallas.

Rezultat pozitiv ka arritur edhe New Orleans. Skuadra nga Luiziana mundi vendasit e Phoenix Suns nga Arizona me rezultatin 108-92. Shenuesi me i mire i takimit ishte Peterson me 21 pike, ndersa Paul shenoi 20 pike dhe realizoi 10 asiste.

Fitore edhe per Cleveland Cavaliers ndaj Charlotte Hornets 96-79. Gibson ishte shenuesi me i mire i mbremjes me 25 pike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
NBA, Yao Ming udheheq Houston Rockets
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: