ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kupa e Mbretit, turperohet Real Madrid

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Kupa e Mbretit, turperohet Real Madrid   Sat Nov 01, 2008 8:42 am

Real Madrid merr nje “shuplake” te madhe ne ndeshjen e Kupes se Mbretit. Skuadra “merengues” eshte mundur ne ndeshjen e pare nga amatoret e Real Union me rezultatin 3-2.

Madrilenet nuk kane mundur te ruajne barazimin e perkohshem te vendosur dy here nga Saviola dhe Higuain, duke humbur takimin pas golit final te shenuar nga Goikoetxea. Ajo e djeshmja ne stadiumin “Gal” te Irunit eshte nje mbremje per t’u harruar, pasi skuadra vendase nuk luan ne nivele profesioniste dhe ky eshte nje “turp” i madh per kampionet e Spanjes.

Nje tjeter rezultat zhgenjyes por edhe me shokues nje dite me pare ka pesuar Villareal. “Nendetesja e verdhe” qe kryeson Primera Division ka humbur ne transferte 5-0 perballe modesteve te Poli Ejido, duke siguruar eleminimin qe ne kete faze.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Kupa e Mbretit, turperohet Real Madrid
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: