ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Interlagos, Massa kryeson ne testin e pare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Interlagos, Massa kryeson ne testin e pare   Sat Nov 01, 2008 8:40 am

Braziliani ka lene pas konkurrentin per titullin kampion, Lewis Hamilton, duke rregjistruar kohen me te mire.

Spektakel ne pisten e Interlagosit ne Brazil ku Felipe Massa ka fituar ne sesionin e pare te provave te lira. Braziliani ka lene pas konkurrentin per titullin kampion, Lewis Hamilton, duke rregjistruar kohen me te mire.

Vendi i trete i takon ferraristit tjeter Kimi Raikkonen, i ndjekur nga Kubica me BMW, Kovalainen dhe Fernando Alonso. Koha e Massa-s ishte 190 te dhjetat me e shpejte se ajo e Hamilton. Ajo qe duhet vecuar ne provat e para te lira, eshte konkurrenca e vazhdueshme mes dy piloteve, te cilet i kane “rrembyer” kohet njeri-tjetrit.

Per sa i perket kushteve te pistes, jane vere re pika shiu por asfalti ka qene e thate ne pjesen me te madhe te kohes. Gjate dites se neserme dhe te pasneserme nuk eshte perjashtuar mundesia qe pilotet te garojne nen regjimin e shiut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Interlagos, Massa kryeson ne testin e pare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: