ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Interlagos, Alonso i pari ne testet e fundit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Interlagos, Alonso i pari ne testet e fundit   Sat Nov 01, 2008 8:32 am

Spanjolli me makinen e tij Renault e ka pershkruar te gjithe pisten me kohen 1:12:296, duke lene pas brazilianin e Ferrarit, Felipe Massa me 57 te mijtat me shume.

Fernando Alonso eshte piloti me i shpejte ne provat e dyta te lira ne pisten e Interlagos, aty ku te dielen do te vendoset dhe kampioni i ri i botes ne Formula 1.

Spanjolli me makinen e tij Renault e ka pershkruar te gjithe pisten me kohen 1:12:296, duke lene pas brazilianin e Ferrarit, Felipe Massa me 57 te mijtat me shume. Piloti tjeter i Ferrarit, Kimi Raikonen u rendit ne vendin e katert pas Trulli-t me Toyota.

Nuk kane shkuar gjerat mire ne keto prova te dyta per kryesuesin e kampionatit Lewis Hamilton, i cili ka arritur te zere vetem vendin e nente.

Ndryshe ishte renditja pas provave te para, ku kryesonte Felipe Massa i cili u tregua me i shpjeti. Britaniku Hamilton u rendit i dyti duke lene pas ferraristin tjeter Raikkonen. Emocionet e cmimit te madh te Brazilit, gara e fundit e ketij sezoni, do te transmetohen direkt nga Top Chennel, te shtunen me provat zyrtare ne oren 17:00 dhe te dielen ne oren 18:00.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Interlagos, Alonso i pari ne testet e fundit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: