ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tenis, Nadal e Federer të dëmtuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Tenis, Nadal e Federer të dëmtuar   Sat Nov 01, 2008 8:17 am

Dëmtimet kanë detyruar dy tenistët më të mirë të botës, Rafael Nadal dhe Roger Federer të eleminohen nga turneu i tenisit në Paris.

Në fillim ka qenë zvicerani Federer i cili nuk ka mundur të dalë fare në fushë përballë amerikanit Blejk dhe më pas numri një i botës Nadal.

Spanjolli la lojën në gjysmëfinalet e këtij turneu gjatë ndeshjes me Nikolaj Davidenko.

Pasi humbi setin e parë 6-1 dëmtimi në këmbën e majtë nuk e lejoi numri një të botës të vazhdonte më tej.

Ndërkohë Federer pritet t'i rikthehet fushave me 9 nëntor në turneun e Shangait, por e njejta gjë nuk mund të thuhet për Nadalin, për të cilin mediat europiane theksojnë se dëmtimi është më serioz nga c’pritej.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Tenis, Nadal e Federer të dëmtuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: