ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bisedimet Kroaci-BE mund te mbyllen ne 2009

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Bisedimet Kroaci-BE mund te mbyllen ne 2009   Sat Nov 01, 2008 8:14 am

Bisedimet e Kroacise me Bashkimin Evropian per anetaresimin ne kete organizem mund te perfundojne vitin e ardhshem.


Komiteti ekzekutiv i BE-se pritet te miratoje javen e ardhshme nje draft raport ne lidhje me progresin e bere nga vendi ballkanik.

Ne te thuhet se Zagrebi ka bere progres te mire te pergjithshem gjate tri viteve te bisedimeve dhe Komisioni Europian e konsideron te mundshme arritjen ne fazen finale te negociatave per hyrjen ne kete organizem nga fundi i vitit 2009.

Ky ishte dhe afati qe iu dha Kroacise qe pas nisjes se bisedimeve per anetaresimin ne 2005.

Ne draft raport i behet thirrje Zagrebit te pershpejtoje reformat ne gjyqesor, te privatizoje kantieret detare, te luftoje korrupsionin dhe te permiresoje te drejtat e minoriteteve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Bisedimet Kroaci-BE mund te mbyllen ne 2009
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Kombëtare-
Kërce tek: