ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ekspozite pa shqiptaret per te shmangur tensionet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 21
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Ekspozite pa shqiptaret per te shmangur tensionet   Sat Nov 01, 2008 8:11 am

Organizatoret serbe te nje ekspozite nderkombetare ne qytetin e Cacakut qe perkujton 600-vjetorin e krijimit te tij, vendosen perfundimisht te heqin te gjithe flamujt per te shmangur tensionet.
Masa policore jane marre ne zone per te ndalur pershkallezimin e dhunes.

Dy dite me pare disa persona dogjen flamurin shqiptar qe ndodhej midis flamujve te tjere.

Nderkaq edhe artistja shqiptare Aurora Shehu perfundimisht nuk do te marre pjese ne ekspozite.

Organizatoret u shprehen te shqetesuar per ngjarjen, pasi ky eveniment i perket kultures dhe nuk duhet ngaterruar me politiken.

Ne ekspozite do te marrin pjese 80 artiste nga e gjithe bota me perjashtim te Shqiperise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Ekspozite pa shqiptaret per te shmangur tensionet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Kombëtare-
Kërce tek: