ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mamurras, banoret kunder fabrikes se cimentos

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 21
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Mamurras, banoret kunder fabrikes se cimentos   Sat Nov 01, 2008 7:58 am

Dhjetra banore te fshatit Shperdhet te bashkise se mamurrasit permes nje proteste kane kundershtuar vendimin e keshillit te ministrave per ndertimin e nje fabrike cimentoje ne fshatin e tyre.
Ndertimi i kesaj fabrike cimentoje vetem 100 metra larg shtepive te banuara do te sjelle jo vetem ndotje te mjedisit por probleme shendetesore per banoret e kater fshatrave te Mamurrasit.

Banoret e kater fshatrave do te protestojne para bashkise se Mamurrasit, e cila eshte shprehur pro ndertimit te kesaj fabrike dhe me pas protesta e tyre do te zhvendoset para kryeministrise
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Mamurras, banoret kunder fabrikes se cimentos
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Kombëtare-
Kërce tek: