ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Massa i dyti, Hamilton i nёnti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Massa i dyti, Hamilton i nёnti   Sat Nov 01, 2008 2:36 am

Ngasёsi i Renault, Fernando Alonso, ka kryesuar nё stёrvitjet e dyta para garёs sё fundit nё Formula 1 pёr Çmimin e Madh tё Brazilit.

Lideri i tabelёs sё ngasёsve dhe kandidati kryesor pёr tё fituar titullin e kampionit, Lewis Hamilton, ёshtё renditur vetёm i nёnti me McLarenin e tij, derisa rivali i tij, Felipe Massa, u rendit i dyti pas Alonsos.

Massa e kaloi shtegun pёr kohёn 1:12.353, derisa Alonso pёr 1:12.296. Koha mё e shpejtё e Hamiltonit ishte 1:12.827.

Nё stёrvitjet e para, Felipa Massa u rendit i pari, i ndjekur nga Hamiltoni dhe Kimi Raikkonen.

Para garёs sё Brazilit, Massa qёndron shtatё pikё prapa Hamiltonit, i cili do tё ketё nevojё vetёm pёr vendin e pestё, pёr tё siguruar titullin e kampionit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Massa i dyti, Hamilton i nёnti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: