ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Leverkusen kryeson Bundesligën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Leverkusen kryeson Bundesligën   Sat Nov 01, 2008 2:36 am

Skuadra nga Bundesliga gjermane, Bayer Leverkusen, ka vazhduar me lojërat e mira të cilat i ka shfaqur këtë sezon dhe pas fitore së mbrëmjes së sotme kundër Wolfsburgut me rezultat 2-0, është ngjitur në krye të tabelës.

Në pjesën e parë të ndeshjes u ofruan disa raste, mirëpo nuk u prekën rrjetat në asnjërën anë, derisa pjesa e dytë ofroi një lojë shumë më të bukur.

Vendasit shënuan golin e parë në minutën 57-të me anë të Barnetas, ndërsa tetë minuta më vonë (65’) Kiessling shënoi golin e dytë dhe vendosi rezultatin përfundimtar.

Me këtë fitore Bayer Leverkusen ngjitet në kuotën e 24 pikëve dhe qëndron e para në tabelë me dy pikë më shumë se sensacioni i këtij viti në elitën e futbollit gjerman, Hoffenheim, që ka 22 pikë por një lojë më pak, të cilën do ta zhvillojë nesër në shtëpi kundër Karlsruhes së Edmond Kapllanit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Leverkusen kryeson Bundesligën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: