ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 muzika dhe populli shqiptar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The.Timmi
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 419
Age : 25
Vendodhja : www.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: muzika dhe populli shqiptar   Sat Oct 25, 2008 1:02 pm

Pse ne si popull mirrum shume pak me muzike?
Kengetar kemi mjaft, por nje numer shume i vogel ka baze muzikore apo ka dyplom te muzikes. Ne jemi mesuar te kendojm, te tingellojm ne ndonji strument me vesh, por jo me rregullat qe i ka muzika. Si futbolli qe ka rregulla, poashtu edhe muzika ka rregulla dhe e ka boten e vet, e kjo bote duhet studiuar dhe zbuluar edhe nga ne. Muzika eshte nje art qe jep nje edukat me mire se çdo art tjeter.
Prandaj, ju kisha kshillu, edhe nese nuk e merrni muziken si baze, por si hobby, merrni dhe studioni ndonji strument muzikor, sepse muzika krijon nje harmoni mes zemres dhe ndjenjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://presheva.albanianforum.net
 
muzika dhe populli shqiptar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Kultura :: Muzika Shqiptare-
Kërce tek: