ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Del Piero i uritur për sukses

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Del Piero i uritur për sukses   Fri Oct 31, 2008 2:14 pm

Legjenda e Juventusit Alessandro Del Piero ka shprehur "urinë" e tij për fitore në ndeshjen e radhës kundër Real Madridit.
“Rikthimi në Ligën e Kampionëve ka shumë rëndësi për mua, pasi që është një garë në të cilën jam mësuar të luaj gjithmonë”.

“Kam qenë i pranishëm secilin vit në këtë garë të cilën e kam fituar njëherë dhe kam humbur tri finale. Është një kompeticion me të cilin jam i lidhur dhe është gara më e madhe e futbollit evropian”.

“Jam shumë i lumtur që kam kaluar karrierën time duke qenë konkurrues në Ligën e Kampionëve, duke realizuar ëndrra dhe fitore, dhe kuptohet duke përjetuar edhe humbje. Më vjen mirë që gjithmonë kam punuar me njerëzit të cilët i kanë pasur të njëjta qëllime dhe të njëjtin shpirt”.

“Unë dhe bashkëlojtarët e mi kemi shfaqur një entuziazëm për lojë. Kemi mësuar shumë. Do të qëndroj te Juventus së paku edhe dy vite dhe jam shumë i lumtur që e kam kaluar gjithë këtë kohë me këtë skuadër”, ka thënë “hajmalia” e Zonjës së Vjetër.

Del Piero ka qenë simboli i Juves që nga momenti i transferimit të tij nga Padova në vitin 1993, duke thyer të gjitha rekordet e paraqitjeve dhe është njëherit golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave për Juven.

Pinturricchio shpreson për një fitore kundër Mbretërve madrilenë, pasi që çdo rezultat tjetër do ta rrezikonte mundësinë e kualifikimit të Bianconerëve në fazat e radhës të Ligës së Kampionëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Del Piero i uritur për sukses
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: