ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Belgjika garanton mbështetje për Kosovën në të gjitha fushat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Belgjika garanton mbështetje për Kosovën në të gjitha fushat   Fri Oct 31, 2008 1:35 pm

Kryeparlamentari i Belgjikës ka garantuar mbështetje dhe lobim për Kosovën, në takim që ka pasur me Kryetarin e Parlamentit të Kosovës Jakup Krasniqin. Kryeparlamentari belg Herman Van Rompuy e garantoi, homologun tij kosovar, se shteti i tij do të ndihmojë Kosovën në të gjitha fushat e funksionimit, si dhe premtoi se influenca belge do të jetë e theksuar edhe në njohjen e Kosovës nga vendet e ndryshme të botës. Van Riompuy është kryprlamentari i parë i një shteti që viziton shtetin e Kosovës, ndërsa pritja e tij u nderua nga Garda Ceremoniale e Trupave të Mbrojtjes së Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Belgjika garanton mbështetje për Kosovën në të gjitha fushat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Kombëtare-
Kërce tek: