ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Del Piero: Njё fitore ndaj Realit do tё na ‘shёrojё’

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Del Piero: Njё fitore ndaj Realit do tё na ‘shёrojё’   Fri Oct 31, 2008 1:32 pm

Kapiteni i Juventusit, Alessandro Del Piero, beson se ekipi i tij do ta tejkalojё krizën momentale nёse do tё mund tё sigurojë fitore ndaj Real Madridit nё ndeshjen e sotme tё Ligёs sё Kampionёve.
Biankonerёt do tё shpresojnë qё nё ndeshjene sotme nё Torino tё thyejnë mungesën e fundit tё fitoreve, nё pesё ndeshje.

Do tё jetё njё sfidё e vёshtriё pёr ekipin italian, pasi kundёrshtarёt spanjoll kanё qenё mjaft tё mirё nё kёtё garё, duke mposhtur me lehtësi dy kundërshtarёt mё tё dobët, BATE Borisov dhe Zenit St. Petersburg, nё dy ndeshjet e para.

Por Del Piero beson se ekipi i tij mund tё fitojё dhe ndjen se sfida kundër Realit do tё jetё “ilaçi” i nevojshëm pёr tё tejkaluar krizën aktuale nё Juventus.

“Do tё jetё shumё mё ndryshe nga ndeshjet tona tё fundit, pasi qё e dimё se njё fitore kёtu mund ta kthejë ndryshe sezonin. Nёse arrijmë tё mposhtim njё ekip si Reali, morali dhe vetëdija e lojtarëve do tё ngjitet”, ka thёnё Del Piero
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Del Piero: Njё fitore ndaj Realit do tё na ‘shёrojё’
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: