ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Malajzia e pranon pavarësinë e Kosovës – arrin në 52 numri i njohjeve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Malajzia e pranon pavarësinë e Kosovës – arrin në 52 numri i njohjeve   Fri Oct 31, 2008 1:28 pm

Malajzia njeh pavarësinë e Kosovës, duke u bërë shteti i 52 që njeh Kosovën, ndërsa i katërti pas votimit të rezolutës serbe nga ana e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Shefi i Zyrës së Malajzisë në Prishtinë, Mustafa Mansor, i ka dorëzuar ministrit të Jashtëm, Skender Huseni, letrën e njohjes, me anë të së cilës njofton për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga ky shtet dhe gatishmërinë për të vendosur marrëdhënie diplomatike. Ndërsa Ministri Hyseni, duke falënderuar Malajzinë për njohjen, ka thënë se njohjet do të vazhdojnë, por nuk ka dashur të përmendë shifra.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Malajzia e pranon pavarësinë e Kosovës – arrin në 52 numri i njohjeve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Kombëtare-
Kërce tek: