ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kosova Refuzohet Nga FiFa

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Kosova Refuzohet Nga FiFa   Fri Oct 31, 2008 1:26 pm

Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s ka hedhur poshtë kërkesën e Federatës Kosovare të Futbollit për anëtarësim në këtë organizëm.

Ky vendim është marrë në mbledhjen e zhvilluar të premten në Cyrih duke i dhënë një goditje të rëndë sportit kosovar, edhe pse ky refuzim ishte sadopak i parashikuar duke pasur parasysh se për t’u pranuar Federata e Futbollit të një shteti në FIFA, duhet që paraprakisht shteti të jetë anëtar i OKB-së.

Megjithatë shpresa e vetme e Kosovës ishin Ishujt Faroe, të cilat edhe pse nuk janë pjesë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, ata janë të anëtarësuar në FIFA dhe organizmat tjerë të futbollit botëror.

“Tentativa e Kosovës që t’i bashkohet trupit të FIFA-s, është refuzuar”, ka thënë shkurt sekretari gjeneral, Jerome Valcke
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Kosova Refuzohet Nga FiFa
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: