ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si me shpejtu hard diskun .

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Si me shpejtu hard diskun .   Fri Oct 31, 2008 1:23 pm

hin run - > sysedit.exe pastaj e shihni dritaren me emer c:/windows/system.ini

aty e shihni shifren [386enh]
nder kit shifer e krijoni ni rresht ri edhe e shkruni kto ( Irq14=4096 )

klikoni tona aty nalt File -> Save dilni krejt

restarto pc dhe e sheh se si punon ma mire pc dhe ma shpejt

E testuar nga un Funksionon 100 %
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si me shpejtu hard diskun .
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Alba-oNe Forums BOXI :: Tutorials-
Kërce tek: