ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ja se si mund ta shpejtoni Opera-n

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Ja se si mund ta shpejtoni Opera-n   Fri Oct 31, 2008 1:21 pm

Aty ku shkruhen WEB faqet shkrune opera:config pra ne address bar.

Tash kliko performance dhe ndryshoj keto qfar po i shifni me posht pra numrat ja ndryshoni:

* Max Connections Server: 16
* Max Connections Total: 64
* Network Buffer Size: 32
* Uncheck Reduce Max Persistent HTTP Connections


Masanena, Tools - Preferences - Advanced - Browsing - Redraw Instantly.

Kaq ishte tani besoj qe do tju punoj Opera me shpejt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ja se si mund ta shpejtoni Opera-n
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Alba-oNe Forums BOXI :: Tutorials-
Kërce tek: