ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Alonso: Mund t’i japim fund rekordit tё Chelseat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 21
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Alonso: Mund t’i japim fund rekordit tё Chelseat   Fri Oct 31, 2008 1:20 pm

Xabi Alonso mendon se Liverpooli mund tё tregojё se ёshtё njё prendendent serioz pёr titullin duke shёnuar fitore tё dielёn nё Samford Bridge dhe duke i dhёnё fund vargut tё shkёlqyeshёm tё rezulteteve tё cilёt i ka shёnuar Chelsea nё fushё tё vet.

Tё dyja ekipet ende nuk kanё humbje nё sezonin e ri tё Premierligёs, dhe tё dielёn do tё pёrballёn me njёri tjetrin. Chelsea, qё ёshtё lider nё tabelё me pikё tё barabarta me Liverpoolin, por me diferencё golash mё tё mirё, nuk ka humbur nё fushё tё vet nё 86 ndeshje, qё nga viti 2004, kur sё fundi u mposht nga Arsenali me rezultat 2-1.

Liverpooli ka njё rekord tё keq nё Stamford Bridge, duke fituar vetёm njё herё nё 18 vitet e fundit dhe duke shёnuar 10 gola gjatё kёsaj periudhe.

“E dimё se Chelsea ka njё rekord tё shkёlqyeshёm nё fushё vendore nё Premierligё dhe se ata nuk kanё humbje po thuajse katёr sezone, andaj kjo do tё jetё vёrtet vёshtirё, por sinqerisht jemi tё gatshёm pёr rezultat tё mirё”, ka thёnё Alonso.

“Shpresoj qё ne tё jemi ekipi qё do t’i japim fund rekordit tё tyre. Fitorja ndaj Chelseat mund tё na ngritё shumё pёr pjesёn e mёtejme tё sezonit, por edhe nёse fitojmё tri pikё, do tё jetё herёt tё flitet pёr titull. Ende ka shumё”, ka shtuar spanjoll
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Alonso: Mund t’i japim fund rekordit tё Chelseat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: