ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Deko dёshiron Ligёn e Kampionёve edhe me Chelsean

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Deko dёshiron Ligёn e Kampionёve edhe me Chelsean   Fri Oct 31, 2008 1:17 pm

Mesfushori portugez Deko, i cili kёtё verё kaloi nga Barcelona tek Chelsea, dёshiron ta fitojё Ligёn e Kampionёve edhe me ekipin anglez.

Deko dy herё ka triumfuar nё garёn mё tё madhe evropiane, sё pari me Porton nёn drejtimin e Jose Mourinhos, dhe pastaj me Barcelonёn nёn drejtimin e Frank Rijkaard.

Nёse arrin tё triumfojё me Chelsean, Deko do tё ishte vetёm futbollisti i dytё nё histori, i cili fiton tre titull me tre klube tё ndryshme. Kёtё deri tash e ka bёrё Clarence Seedorf, i cili ka triumfuar me Ajaxin, Real Madridin dhe dy herё me Milanin.

“Liga e Kampionёve ёshtё trofeu mё i rёndёsishёm tё cilёn Chelsea kurrё nuk e ka fituar. Ështё e rёndёsishme pёr klubin ta fitojmё dhe unё do tё kem rast qё tё triumfoj sёrish nё kёtё garё. Kjo ёshtё njё sfidё e shkёlqyeshme pёr mua”, thotё portugezi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Deko dёshiron Ligёn e Kampionёve edhe me Chelsean
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: