ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Milan fiton me lehtёsi pёrballё Heerenveen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 21
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Milan fiton me lehtёsi pёrballё Heerenveen   Fri Oct 31, 2008 1:16 pm

Njё fitore mbresёlёnёse nё udhëtim tek ekipi holandez Heerenveen, i ka sjellё Milanit tri pikёt e para nё ndeshjen e parё tё fazёs grupore tё Kupёs UEFA, qё pёrfundoi me rezultat 3-1.

Njё autogol nga Jong-A-Pin (19’) dhe njё gol tjetёr nga mesfushori italian Gennaro Gattuso (23’) e çuan Milanin nё epёrsi tё dyfishtё qё nё pjesёn e parё.

Filippo Inzaghi doli nё skenё nё pjesёn e dytё, duke e shtuar avantazhin pёr rosonerёt (69’), ndёrsa vendasit arritёn vetёm tё ngoshtojnё disavantazhin nё 3-1, me anё tё penaltisё sё shndёrruar nё gol nga Pranjic.

Ndeshja tjetёr e grupit E ka pёrfunduar me fitore tё vendasve tё Braga, qё mposhti ekipin anglez Porsmouth me rezultat 3-0
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Milan fiton me lehtёsi pёrballё Heerenveen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: