ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Plani prej 700 miliardë dollarësh i qeverisë amerikane është kundërshtuar nga Dhoma e Përfaqësuesve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Plani prej 700 miliardë dollarësh i qeverisë amerikane është kundërshtuar nga Dhoma e Përfaqësuesve   Fri Oct 31, 2008 1:16 pm

Plani prej 700 miliardë dollarësh i qeverisë amerikane është kundërshtuar nga Dhoma e Përfaqësuesve. Po ashtu edhe reagimi i Shtëpisë së Bardhë ka qenë i menjëhershëm, e cila ka deklaruar se ka mbetur shume e zhgënjyer nga vendimi i Dhomës. “Vendi po përballet me një krizë të vështirë që ka nevojë të menaxhohet”, ka deklaruar administrata e Bushit. Sipas burimeve nga Shtëpia e Bardhe, presidenti i SHBA-së do të takohet me një grup ekonomistësh për të caktuar hapat e ardhshëm që do të ndërmerren dhe do të kontaktojë edhe me liderët e Kongresit. Sekretari amerikan i Thesarit, Henry Paulson, ka thënë se tash urgjentisht nevojitet një paketë e re shpëtimi për të zgjidhur krizën financiare në SHBA.
Sleep
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Plani prej 700 miliardë dollarësh i qeverisë amerikane është kundërshtuar nga Dhoma e Përfaqësuesve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Ndërkombëtare-
Kërce tek: