ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Presidenti dhe opozita në Zimbabve kanë bërë thirrje për ndihmë nga Unioni Afrikan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Presidenti dhe opozita në Zimbabve kanë bërë thirrje për ndihmë nga Unioni Afrikan   Fri Oct 31, 2008 1:14 pm

Që të dy liderët: presidenti dhe opozita në Zimbabve kanë bërë thirrje për ndihmë nga Unioni Afrikan, pas dështimit të marrëveshjes për ndarje të pushtetit. Pas 4 ditësh negociata në Harare, lideri opozitar Morgan Tsvangirai, ka thënë se ai dhe presidenti Mugabe kanë dështuar që të arrinin marrëveshje për ndarjen e posteve kyç. Ish- presidenti i Afrikës së Jugut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Presidenti dhe opozita në Zimbabve kanë bërë thirrje për ndihmë nga Unioni Afrikan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Ndërkombëtare-
Kërce tek: