ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edhe qeveria holandeze intervenon për shpëtimin e bankave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Edhe qeveria holandeze intervenon për shpëtimin e bankave   Fri Oct 31, 2008 1:13 pm

Qeveria holandeze do të intervenojë në një bankë e cila është prekur nga krizat kreditore. Qeveria do t'i japë rreth 10 milionë euro për grupin bankar "ING", pas humbjeve në tremujorin e parë. Kjo shumë e parave do të rrisë shkallën kapitale të operimeve të bankës dhe do të zvogëlojë shkallën e borxheve të grupit. Banka ING ka vlerë në treg prej 15.3 miliardë eurosh, ku gjatë fundjavës aksionet e saj kishin rënë për 27.5 %.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Edhe qeveria holandeze intervenon për shpëtimin e bankave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Ndërkombëtare-
Kërce tek: