ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dy të plagosur dhe një i arrestuar pas tentimvrasjes në lokalin "HAREM" në Prishtinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 21
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Dy të plagosur dhe një i arrestuar pas tentimvrasjes në lokalin "HAREM" në Prishtinë   Fri Oct 31, 2008 8:36 am

Mëngjesin e sotëm, rreth orës 01:00, në lokalin ‘HAREM” në Prishtinë (te Pallati i Rinisë) tani për tani për arsye të panjohura është shkaktuar një mosmarrëveshje në mes të tre personave. Dyshohet se Hamdi Thaçi (1977) ka plagosur me armë zjarri dy persona, Sami Alshiqi-n (1982) dhe Faton Ramadani-n (1984).
Sami Alshiqi është plagosur në pjesën e poshtme të barkut, ndërsa Fatoni në stomak, dhe që të dy janë dërguar në QKUK, Prishtinë dhe gjenden jashtë rrezikut për jetë.
I dyshimti Hamdi Thaçi, fillimisht ishte larguar nga vendi i ngjarjes për t’u paraqitur sot rreth orës 11:00 në polici, duke sjellë me vete edhe armën e tij (revole) dhe është intervistuar në cilësi të dyshuarit.

Hamdi Thaçi pas intervistimit është arrestuar dhe do të dërgohet për mbajtje në Qendrën e paraburgimit ne Prishtine, thuhet në në kumtesë për opinion të lëshuar sot nga Zyra e informimit pranë Komandës Kryesore të Poliicisë në Prishtinë.
| s.b & RTK staff |
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Dy të plagosur dhe një i arrestuar pas tentimvrasjes në lokalin "HAREM" në Prishtinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Kombëtare-
Kërce tek: