ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Librazhd, sherbimi pyjor kunder poligoneve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 21
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Librazhd, sherbimi pyjor kunder poligoneve   Fri Oct 31, 2008 8:06 am

Vendimi i qeverise per te percaktuar me ligj disa poligone per asgjesimin e municioneve te vjetra eshte kundershtuar nga drejtuesit e sherbimit pyjor ne Librazhd.
Shperthimet e realizuara 4 vjet me pare hane nje konflikt te gjate mes banoreve dhe ushtrise por me shume mes ushtarakeve dhe sherbimit pyjor.

Kjo zone eshte e mbrojtur me ligj si Park Kombetar dhe drejtuesit e Sherbimit Pyjor kane kundershtuar projektligjin e pergatitur nga qeveria e cila cakton Zgaren si nje poligon per shkaterrimin e municioneve.

"Ne plasjet qe jane kryer me pare jane demtuar siperfaqe te tera dhe eshte prishur ambienti perreth. edhe banoret e fshatrave perrreth jane te indinjuar", u shpreh drejtori i Sherbimit pyjor te Librazhdit, Ilmi Mysliu.

Shperthimet e disa viteve me pare ne kete zone u bene problematike per banoret te cilet pesuan edhe demtime shtepish.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Librazhd, sherbimi pyjor kunder poligoneve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Kombëtare-
Kërce tek: