ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Han rikthehet pas dy muajve mungesë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Han rikthehet pas dy muajve mungesë   Fri Oct 31, 2008 7:50 am

<SPAN class=tekstnormal><STRONG>Pas afro dy muajve mungesë, Ari Han do të rikthehet në Shqipëri. </STRONG></SPAN>
<P>
<P>Hera e fundit, që tekniku ka qenë në vendin tonë, ishte në fillim të muajit shtator, për ndeshjen eliminatore me Maltën (më datë 6). </P>
<P>Por, tashmë që miqësorja e 19 nëntorit, kundër Azerbajxhanit, po afron, holandezi do të vizitojë Tiranën dhe përveç rakordimit të planeve për këtë sfidë, ai do të vëzhgojë edhe dy ndeshje të kampionatit. 59-vjeçari zbret të shtunën në orën 13:00 në aeroportin “Nënë Tereza” dhe menjëherë do të shkojë në stadium. </P>
<P>Ende nuk është saktësuar nëse Han do jetë në tribunën e “Qemal Stafës” për të ndjekur sfidën ndërmjet Partizanit dhe Shkumbinit, apo do të udhëtojë drejt Shkodrës, ku Vllaznia pret Elbasanin. </P>
<P>Ndërsa të dielën, trajneri kuqezi do të vëzhgojë ndeshjen më të rëndësishme të javës së nëntë në Kategorinë Superiore, ku Tirana kryesuese pret në fushën e saj Besën e vendit të dytë.</P>
<P>“Trajneri i Kombëtares, Ari Han, do të jetë të shtunën në Shqipëri. Qëllimi i vizitës së tij në Tiranë është vëzhgimi i ndeshjeve të kampionatit kombëtar dhe kontakti me zyrtarë të FSHF-së, për të rakorduar planet në lidhje me miqësoren e 19 nëntorit kundër Azerbajxhanit dhe planet për të ardhmen”, pohuan burime zyrtare në zyrën për shtyp të federatës. </P>
<P>“Gjatë qëndrimit në kryeqytet, trajneri i përfaqësueses do të ndjekë një takim të Superiores, ditën e shtunë. Ndërsa të dielën, ai do të jetë në ndeshjen Tirana–Besa, që është edhe objektivi kryesor i vizitës së tij në Shqipëri”. <BR><BR><STRONG>FIFA </STRONG></P>
<P><STRONG></STRONG>Ndërkohë që Han përgatit valixhet për “vizitën” e shkurtër në vendin tonë, elozhet për punën e tij me Kombëtaren shqiptare nuk kanë munguar. </P>
<P>Sajti zyrtar i FIFA-s vlerëson paraqitjet e kuqezinjve në katër ndeshjet eliminatore për Botërorin 2010. </P>
<P>“Pas trajnerëve të talentuar Van Basten, Leo Benhaker e Gus Hidink, të cilët morën pjesë në Euro 2008, një tjetër teknik holandez, Ari Han, po përhap stilin spektakolar të lojës karakteristike për Vendet e Ulëta. </P>
<P>Këtë po e bën në krye të Kombëtares shqiptare dhe deri më tani ka arritur rezultatet mbresëlënëse”, shkruhej në faqen elektronike të “qeverisë” së futbollit botëror. </P>
<P>Analiza theksonte startin e jashtëzakonshëm të këtyre eliminatoreve, duke regjistruar për herë të parë dy rezultate pozitive radhazi (barazimi me Suedinë dhe fitorja me Maltën) në fillim të fazës së grupeve. </P>
<P>Ndërkohë, humbja në Budapest kundër Hungarisë cilësohet thjesht si një hap fals, pasi forca e skuadrës u tregua në barazimin historik, 0-0, në fushën e Portugalisë. </P>
<P>Me rezultatet e deritanishme, kuqezinjtë po largojnë imazhin si një prej skuadrave “pa peshë” në kontinent dhe këtë e tregon ngjitja me 19 vende në renditjen e FIFA-s, ku tashmë renditemi të 83-tët, përpara Trinidad Tobagos dhe Togos, pjesëmarrëse në Botërorin 2006. <BR>&nbsp;<BR></P>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Han rikthehet pas dy muajve mungesë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: