ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Moto GP, Kina hiqet nga kalendari 2009

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 21
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Moto GP, Kina hiqet nga kalendari 2009   Fri Oct 31, 2008 7:45 am

Motorret me te shpejte ne bote nuk do zbresin me ne pisten e Shangait, e cila eshte zevendesuar nga cmimi i madh i Hungarise.

Kalendari i vitit 2009 ne Moto GP, ne ndryshim nga ai i sezonit qe sapo lame pas, do te kete vetem nje ndryshim. Motorret me te shpejte ne bote nuk do zbresin me ne pisten e Shangait, e cila eshte zevendesuar nga cmimi i madh i Hungarise.

Ky ndryshim eshte njoftuar nga Federata Nderkombetare e Motociklizmit qe nuk ka dhene detaje te tjera rreth ketij ndryshimi.

Nderkohe, sipas kalendarit, sezoni i ri do startoje ne ne 12 prill nga Katari dhe do vazhdoje me pas ne 26 prill ne Japoni, 3 maj ne Jerez, 17 maj ne France, 31 maj ne Mugello, 14 qershor ne Katalonje, 27 qershor ne Holande, 5 korrik ne Laguna Seca, 18 korrik ne Gjermani, 26 korrik ne Britanine e Madhe, 16 gusht ne Ceki, 30 gusht ne Indianapolis, 6 shtator ne Misano, 20 shtator ne Hungari, 18 tetor ne Australi, 28 tetor ne Malajzi dhe 8 nentor ne Valencia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Moto GP, Kina hiqet nga kalendari 2009
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: