ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Arsenal hedh veshtrimin nga Aquilani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Arsenal hedh veshtrimin nga Aquilani   Fri Oct 31, 2008 7:43 am

Pas deshtimeve te njepasnjeshme te skuadres romane, presidentja Sensi ka nevoje per te holla ne menyre qe te mbushen vrimat e ekonomike dhe ne kete aspekt shitja e mesfushorit nuk do te ishte nje cudi.

Roma po kalon nje moment te keq, si ne kampionat ashtu edhe ne Champions League dhe nga kjo situate mund te perfitojne shume skuadra europiane qe kane shenjestruar xhevahiret verdhekuq.

Me i lakmuari nder te gjithe duket se eshte Alberto Aquilani, mesfushor me karakteristikat e nje regjisori te suksesshem. Lojtari i rritur ne Trigoria u perfol qe kete vere per nje largim te mundshem por shoqeria nuk pranoi ta shiste.

Nga ana tjeter, duke pare deshtimet e njepasnjeshme te skuadres kryeqytetase, presidentja Sensi ka nevoje per te holla ne menyre qe te mbushen vrimat e ekonomike.

Pas Hoffenheimit ne Gjermani edhe Arsenal hap letrat. Klubi londinez deshiron te marre ne “Fly Emirates” te riun premtues te futbollit italian dhe sipas gazetes ‘The Sun”, Arsene Wenger ka pergatitur nje oferte prej 15 milione eurosh per te realizuar transferten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Arsenal hedh veshtrimin nga Aquilani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: