ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Piquet: Une, “armiku” i Hamilton

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Piquet: Une, “armiku” i Hamilton   Fri Oct 31, 2008 7:42 am

Pas deklarimit publik te Fernando Alonsos, i cili u shpreh se ne Brazil do mundohet te ndihmoje Massa-n, nje tjeter pilot ka konfirmuar te njejten gje.

Te gjithe kunder Hamilton…Kur duhen edhe pak dite nga cmimi i madh i Brazilit, piloti britanik Lewis Hamilton ka njohur dhe nje “armik” te ri. Pas deklarimit publik te Fernando Alonsos, i cili u shpreh se ne Brazil do mundohet te ndihmoje Massa-n, nje tjeter pilot ka konfirmuar te njejten gje.

Kete here behet fjale per te riun brazilian te Renault, Nelsinho Piquet. “Nese Massa do jete pas meje nuk do t’i krijoj probleme per te kaluar, por nese Hamiton do ta shikoj ne pasqyra, do perpiqem ta mbroj pozicionin si perhere”, u shpreh Piquet.

Me kete deklarate, Hamilton duhet te hape syte mire ne piste, pasi prania e nje makine Renault para tij, qofte ajo e Alonsos apo e Piquet, mund t’i krijoje probleme, te cilat mund te hedhin ne ere nje sezon te tere.

Nje tjeter i deklaruar ne krahun e brazilianit eshte edhe Kimi Raikkonen, pilot i cili nuk eshte dalluar asnjehere per mbeshtetje ndaj kolegeve te tij, qofshin ata edhe ne te njejten skuderi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Piquet: Une, “armiku” i Hamilton
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: