ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Beogradi njeh diplomat e UP me vulën e UNMIK

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 21
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Beogradi njeh diplomat e UP me vulën e UNMIK   Fri Oct 31, 2008 7:05 am

Qeveria e Serbisë vendosi njohjen e diplomave të Universitetit të Prishtinës me vulën e UNMIK-ut.
Sipas të njejtit vendim të miratuar një natë më parë diplomat e Universitetit të Prishtinës me vulën Republika e Kosovës nuk do të njihen.

Vendimi u mor pas kërkesave dhe reagimeve të vazhdueshme të shqiptarëve në Luginën e Preshevës, të cilët kanë mbaruar arsimimin e lartë në Kosovë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
 
Beogradi njeh diplomat e UP me vulën e UNMIK
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet :: Lajme Kombëtare-
Kërce tek: