ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Perse eshte e veshtire te thuash me fal?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The.Timmi
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 419
Age : 25
Vendodhja : www.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Perse eshte e veshtire te thuash me fal?   Sat Oct 25, 2008 12:42 pm

Une do te deshiroja te dija nese eshte e veshtire per ju te thuash me fal, sepse shpesh here ne rrugen tone te jetes na eshte dhene rasti te themi me fal, megjithate kam vene re tek disa njerez qe kete fjale e kane shume te veshtire ta thone edhe pse mund ta dine qe jane gabim.
Pra, pse njerezit e kane kaq te veshtire te thojne "me fal" ???

Une per veten time kur jam gabim e pranoj dhe nuk e kam te veshtire te them me fal,por ka njerez qe vertet e kane te veshtire te thojne me fal (gje qe une s'e kuptoj)
Mendoj se keto njerez jane arrogant dhe egoist (ne kuptimin e keq te fjales),nuk e pranojne gabimin edhe pse mbase e dine qe jane gabim dhe e mbajne veten per te persosur (nderkohe qe e persosura nuk ekziston)ne fakt keto njerez e mbajne veten me lart nga c'jane ne te vertete, e vleresojne me shume nga c'duhet...

Pres mendimet e juaja?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://presheva.albanianforum.net
 
Perse eshte e veshtire te thuash me fal?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Dashuria-
Kërce tek: