ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si mund ta kalojmë aktivizimin e XP pa key?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Si mund ta kalojmë aktivizimin e XP pa key?   Wed Oct 29, 2008 8:21 am

Pra Ka dy menyra per ta zgjidhur kete problem pra ne menyre legale dhe ilegale, mirepo neve na intereson me shume ajo legale. Kjo kryhet duke perdorur Activization Wizard !!!

Microsoft ju rekomandon qe ju te hyni se pari ne System Restore dhe te krijoni nje restore te ri para se te shkoni ne keto hapa :


Kliko Start dhe hin ne Run
Ne open Box shkruajeni Regedit dhe kliko OK
Ne anen e majte gjeje dhe kliko ne register key si me poshte :


Cito:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Cu rrent Version\WPAEventsNe anen e djathte kliko me tastin e djathte te mausit ne OOBETimer dhe shko Modify
Ndrysho se paku nje digit ne kete valut per te deaktivizuar Windows
Kliko tek Start dhe shko ne Run
Ne open box shkruajeni komanden me poshte dhe kliko OK


Cito:
%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a
Kliko Yes,I want to telephone a customer service representative to activate Windows dhe shko te Next
Kliko Change Produkt Key
Shtype Key-in e ri ne box-et New Key dhe kliko Update. Nese je rikthyer te faqet tjera kliko Remind me Later dhe me pas ristarto PC-ne
Perseriti pikat 6 dhe 7 per te verifikuar nese Windows eshte Aktivizuar. Mesazhi qe ju del eshte keshtu :

Cito:
Windows is already activated. Click OK to exit

Kliko OK
Instalo SP1 per Windows XP

Nese nuk mund ta ristartosh PC-ne pas instalimit te SP1, kliko F8 kur ristarton PC-ne, kliko Last Known Good Configuration dhe prserite kete procedure !!!

Osht edhe nje menyre tjeterpor qe eshte ilegale, kurse kjo menyre osht legale nuk osht ha*king apo Crack gjithqka legale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si mund ta kalojmë aktivizimin e XP pa key?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Alba-oNe Forums BOXI :: Tutorials-
Kërce tek: