ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta lidhim kompjuterin me internet me anë te tel. të shtëpisë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Si ta lidhim kompjuterin me internet me anë te tel. të shtëpisë?   Wed Oct 29, 2008 8:20 am

Ky tutorial eshte per te lidhur internetin ne pc tuaj me ane te telefonit te shtepise (albtelecom)

Se Pari shkojme tek Start , Control Panel , intenet Opsion
ketu klikojme dy her dhe na shfaqet nje tabele
tek tabela shkojme tek connections e me pas Add
pasi te klikoni tek add do na shfaqet nje tabele ku do zgjdhni piken e pare dhe next
tek photne number duhet te shkruani numrin 7171111
klikoni next dhe ne tabelen tjeter vendosni emrin(nje emer cfardo) dhe klikoni finish
pasi klikojme finish na del nje tabel tjeter dhe ne fun te saj kemi tre katrore per te shkruar
tek i pari User Name shkruajme emrin ne kllapa (albtelecom)
tek i dyti Password shkruajme emrin ne kllapa (albtelecom)
te tretin e leme bosh
tesh klikojme Ok dhe tani PC juaj mund te lidhet me internet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ta lidhim kompjuterin me internet me anë te tel. të shtëpisë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Alba-oNe Forums BOXI :: Tutorials-
Kërce tek: