ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Texte Dashurie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Texte Dashurie   Tue Oct 28, 2008 2:05 pm

More... KTHEHU Poezi Dashurije PARA SE TE NDAHEMI
ME DUHET NJE GOTE
KUR TA KUJTOJ NDARJEN '
TA MBUSHI ME LOT...

NUK KAM ME FUQI
TRADHTI TE DUROJ
NUK KAM ME ZEMER
TJETER TE DASHUROJ...

BESOJ KESAJ ZEMRE
TE PASTER SI LOTI
SE DASHURINE TIME
PER TY E KA FALE ZOTI...

TI JE LARG E UNE PO PRES
PSE TE JETOJ ME MIRE TE VDES
NESE TI SJE NE SHPIRTIN TIM
ZEMRA IME S'KA SHERIM...

MUAJ E VITE PO KALOJNE
SI RRITET BARI NE LIVADHE
ASHTU DHIMBJA IME PER TY
PO ME BEHET ME E MADHE...!

DUA QE NJE QAST
TE ME KUJTOSH MUA
TE KUJTOSH DHE DITEN
KUR TE THASH TE DUA...

PSE ME LENDOVE AQ SHUME
KUR TE DASHUROVA MARREZISHT
VALLE KU GABOVA I MJERI
QE M,E BERE ME GISHT...

NESE JE E VETMUAR
QENDRO NE KUJTIME
SEPSE ATY AFER
E NDJEN ZEMREN TI...

Droga kushton shtrenjet
qmimin nuk ia dij, nëse
më trradhton do filloj
të pijë.

Do të behem Zogë ti
s'do të me njohesh
do te vij ne dasmen tende
kur ti te martohesh
do ti bij daulles per
lumturine tuaj e une
e mjera gjithmone
do te vuaj..!!!

Hekuri ndrryshket
Lulja vyshket
gj'do gje tretet
por dashuria e pare
ne ZEMER mbetet...

Ti je zjarr e une jam prush
ne te dy s'mund
t'na ndaje askush!!

Sa te bukura jane
ditet e rinise askush
s'mendon tjeter
perveq DASHURIS>>!!

S'ka lule pa zambak
s'ka zemer pa gjak,
s'ka dimer pa stuhi,
s'ka rini pa dashuri...

Hekuri eshte metal
qe kure nxehet lakohet
Dashuria eshte simbol
qe kurre s'harrohet...

Te dua me don,
nje shtyll na pengon
na ndan perjete
vetem vdekja dhe
varri i shkrete!>>

Sa lule qelin mbi dhe
te gjitha do te thahen
por dy zemrat tona
kurre s'do te ndahen...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Texte Dashurie   Tue Oct 28, 2008 2:06 pm

Sikur dy + tri
qe bejne pese
nese eshte nevoja
per ty do te vdes>>>

Mos ma ofro lulen qe ti marr
ere, por ofroma buzen
qe ta puthe njehere...!!

Me fal qe nuk dija
te shkruaj kujtime
por ti gjithmone je
ne Zemren timeeee>>>

Nese une kam vdeke
e ti je gjalle kujtimet
e mija perqafoj me malle!!

Dhe pse jemi large,
me disa kilometra
dashurine tone po e shprehim
me letra!!!!.....

Ne detin e qete kishte
rene nje flete ne te shkruan
Te DUA PER JETE!!!!

Me nje plage ne Zemer
me nje lote ne sy,
po i mbyll kujtimet
qe pata per TY!!!!!!

SYTË E TU-ASPIRIN
GOJA JOTE-AMPICILIN
DUART E TUA-ANDOLL
ZËRI YT I ËMBËL-SIRUP PËR KOLL
DESHA ME TË TREGUA
SE JE ILAQ PËR MUA

SHPIRTI IM ME RRËNJË
PËR TY ËSHTË KAPUR
CDOHERË NË ZEMRËN TIME
DYERT I KE HAPUR

AH JETË,AH JETË
ASGJË S'KA TË VËRTETË
KUSH CKA DËSHIRON
DËSHIRËN S'JA PLOTËSON

AH UNE I MJERI
SHUM VUAJTJE PO HJEK
VAJZEN QE E DO ZEMRA
NUK MUNDEM AS TA PREK

URIME DHE SHUM FAT
NE JETEN E RE,
GEZOHU TI SE MUA
ME MBULUAN ME DHE

KUR JAM I VETMUAR
VEQ NE TY MENDOJ
S'DI A KAM TE DREJTE
APO PO GABOJ

SIKUR RRJEDHE LUMI
MUA ME RRJEDHIN LOT
PSE NA U NDANE ZEMRAT
NUK PO E KUPTOJ DOT

KUR ISHA ME TY
NDJEHESHA I GEZUAR
VONE E KUPTOVA SE TJETER
PASKE DASHURUAR

DUA SONTA TE SHOH ENDERR
DHE TE THERRAS NE EMER
SE PER MUA NE KETE BOTE
TIII JE E VETMJA FEMER

ATE DITE KUR MBI TRUPIN TIM
TE FILLOJ MBULIMI ME DHE
ME ZEMER TE LUTEM MOS ME QAJ
POR FILLOJE NJE JETE TE RE

QKA TE SHKRUAJ
KUR SKAM ME FJALE
NUK KAM AS ZEMER
SE GJITHA TI KAM FALE

TREGOJU TE GJITHEVE
SI ESHTE E VERETETA
THUAJU SE PER TY
MUA ME SHKOJ JETA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Texte Dashurie   Tue Oct 28, 2008 2:07 pm

MBLEDHI GJITHA SHOQET
DHE ME QAJ ME LOT
SE SI UNE E DASHUR
S GJEN ASKUN NE BOTE

NESE ME MBULOHET
TRUPI IM ME GJAK,
KUPTO SE PER TY JETA
S'ME DHIMBET ASPAK

EDHE PSE STE KAM ME
PRAP NUK PO BEJ GJUM
KUR PO ME KUJTOHET
SE TE DESHTA SHUME

N'MESIN E DY VARREVE
NJE LULE QENDRON
DASHURINE TONE
AJO SIMBOLIZON

ERDHI DITA TE NDAHEMI
FJALE E FUNDIT E VESHTIRE
JO NUK KAM ZEMER E DASHUR
ME TE THENE LAMTUMIRE DASHURIA ESHT NJE GJE
QE ASKUSGH SMUND TJETOJ PA TE
NE FILLIM ESHT MJALT
QE TE EMBELZON
E ME VON ESHT ZJAR
QE ZEMREN TA PROVLON
LUM ATA QE KAN FAT
QE DASHURIN E SHIJOJN
E MJER ATA QE SKAN FAT
QE VETMIN E SHOQNOJN
DASHURIEN E VERTET
TE PASTER SI LOTI
E BEKOJ DHE VET ZOTI
AH DASHURI DASHURI
SHUM E RE DHE I RI
PO VUAJN E PO DIGJEN PER TY
PER JU VAJZAT TE REJA
DHE JU DJEM TE RIJ
UN IBO KAM NJE POROSI
DASHURONI DASHURONI
PO VEQ PA TRADHTIDASHURIA JON KA MBARUA
I KUJTOJ DITET E SHKUARA
KUR RISHIM BASHK
KUR FLISNIM BASHK
KUR QESHNIM BASHK
KUR HECNIM BASHK
KUR LOZNIM BASHK
KUR ISHIM NJI
TASH ZEMRAT TONA
PRAP TE NDRA NE DY
LARG NJERI TJETRIT
UN NE JUG E TI NE VERI
ATO DITET TONA
I KUJTOJ ME LOT NE SY
NDOHSTA TI ME KE HARUAR
PO UN STE KAM HARUA TY
NE XHDO RAST E NE XHDO QAST
ME MENDJE DHE SHPIRT
UN JAM ME TY
EDHE NE ENDER
EDHE NE ZHGENDER
EDHE MES DIT EDHE MES NAT
SMUNDEM TE GJEJ QETSI
ME GJITHM MISH E SHPIRT
UN JAM ME TYTë vështira janë ditët
Kur syri loton
Kur zemra nuk e gjenë
Ate që shumë e don


Fjalët e mija
Ti aspak si kupton
Nuk e din që zemra ime
Vetëm ty të don
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Texte Dashurie   Tue Oct 28, 2008 2:07 pm

Sa yje ka qielli
Nuk mundem mi numru
Sa te don Zemra Ime
Nuk mundesh me besu


Ne takimin e parë
u digja si zjarrë,
ne takimin e dytë
te deshta si sytë,
ne takimin e tret
ne ZEMER me ke mbetNë Kosovë kamë lind
në Kosovë jetoj
jamë Kosovare
askënd se tradhtoj

Zemra nuk me rreh
Se nuk degjon Gezim
Sepse ti mungon
Ne Kraherorin tim
Une jam Pellumb
Ti je Pedhumbesh
Ne Zemren time
Gjithmonm do te jes


S´te dua me zorë,
as me interes
por të dua me shpirt
deri sa të vdes
S´të mashtroj me shkrim
s´të mashtroj me germa
të dua nga shpirti
te dua nga zemra


Eja me mua,
se ty te kam shpes,
eja me mua se pa ty sdu te Vdes
ti je djelli qe mua me ngroh,
ti je éndrra qe un shum e shoh!


Nese ndodh qe ta kuptosh
sa lotin e kam derdh per ty
do te kuptosh se te kam dashte
dhe te dua perseri

Te dua me Shpirt,
Te Dua me Zemer,
Kam Deshir qe ne te dy,
Ta kemi te Njejtin MbiemerNuk te them te dua vetem ashtu kot,
Por te them te dua me zemer te plot,
Emrin ekam " TE DUA"
Mbiemrin " VETEM TY"
S'te harroj zemer edhe ne varr kur hy!!

Zemren ty ta dhurova
Gjith naten pa gjum kalova
Per ty krejt u tranova
Dashurom mos ja nxerr fundin
Se per ty e kalli krejt KATUNDIN View High Resolution
Order Prints & Gifts
Create Your Own Site
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mc_noraNumri i postimeve : 7
Registration date : 30/10/2008

MesazhTitulli: Re: Texte Dashurie   Thu Oct 30, 2008 12:09 pm

nice man hah bravios
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Keky-3nt
S.Moderator
S.Moderator


Numri i postimeve : 165
Age : 22
Vendodhja : preshev
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Texte Dashurie   Thu Oct 30, 2008 12:27 pm

exelent i kish e bo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.presheva.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Texte Dashurie   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Texte Dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Dashuria-
Kërce tek: