ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Guardiola: Mund ta fitojmë çdo ndeshje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Guardiola: Mund ta fitojmë çdo ndeshje   Sat Oct 25, 2008 12:34 pm

Trajneri i Barcelonës, Josep Guardiola, beson se ekipi i tij mund ta fitojë çdo ndeshje nëse luan lojën e vet argëtuese, si dhe ka mbrojtur sistemin rrotullues i cili disa herë është kritikuar.

“Nëse luajmë mirë dhe e bazojmë lojën tonë në një futboll të mirë dhe shënojmë gola, atëherë tifozët do të jetë në lumtur. Mendoj se ata janë të kënaqur me mënyrën se si ne kemi luajtur”, ka thënë Guardiola.

“Ne i bëjmë gjërat të cilat i bisedojmë, me plot dëshirë, dhe duke e bërë këtë mund ta fitojmë çdo ndeshje. Në momentet e vështira duhet të kemi një ekuilibrim në mes të sulmit dhe mbrojtjes. Kjo do të jetë mënyra se si do të mund ta mposhtim Valencian, Sevillan dhe Villarrealin, të cilët janë mbi ne në tabelë”, shton trajneri i ri i klubit spanjoll.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Guardiola: Mund ta fitojmë çdo ndeshje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: