ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Calderon: Ronaldo tashmë është i harruar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoO-3nt
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 573
Age : 22
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Calderon: Ronaldo tashmë është i harruar   Sat Oct 25, 2008 12:32 pm

Presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon, thotë se klubi mbretëror zyrtarisht do të tërhiqet nga përpjekja për të angazhuar Cristiano Ronaldon, dhe se portugezi do të arrijë në Santiago Bernabeu vetëm nëse Manchesteri vendos ta shesë.

“Tashmë është e harruar, jo vetëm për një përpjekje të re në janar, por përgjithmonë. Ne do të bisedojmë vetëm nëse Manchester do të vendosë ta shesë lojtarin. Por e gjithë puna tashmë është e kaluar”, ka thënë Calderon.

“Ne biseduam për këtë në sezonin e kaluar. Manchester United vendosi të mos e shesë dhe ne nuk deshëm të bëjmë diçka kundër vullnetit të një klubi si Manchesteri. Lojtari vendosi të mbetet në klub dhe ne e pranojmë këtë”, ka shtuar spanjolli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Calderon: Ronaldo tashmë është i harruar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: