Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForumiLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Nick Per Msn

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The.Timmi
..Administrator..
..Administrator..
The.Timmi


Numri i postimeve : 419
Age : 30
Vendodhja : www.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

Nick Per Msn Empty
MesazhTitulli: Nick Per Msn   Nick Per Msn Icon_minitimeMon Oct 27, 2008 6:57 pm

Dashuria është një kopsht me lule nëse hyn aty dije se u ngule!!

- Dashuria është nje thesar i humbur që kërkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlenë me jetu!
I cili neve njerizimit na bënë të qmendemi nëse ne atë e fitojmë apo e humbim.

- "Dashuria e papjekur thotë: "Të dua sepse kam nevojë për ty", dashuria e pjekur thotë:
"Kam nevojë për ty sepse të dua".

- Dashuri mundet të jap vetëm ai që dashuron

- Dashuri, një emer, emer që të therë në zemer që kur përmendet emri i saj lotët rrjedhin e vuajtja s’ka skaj.

- Dashuria e vërtetë është kur zemra dhe mendja jote thonë të njëjten gjë!

- Emer që duhet më shumë se vetvetja emer që e din e ç’është e vërteta,
që të benë njëmijë vjet të jetosh e të benë ç’do gjë ta gëzosh! Dashuria!

- Nëse më do me lerë të qetë që ta vërtetoj se a të dua me të vërtetë,
e nëse kujton se më ke fituar ky është një mendim i yti i gabuar.

- Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjëherë askend.
Edhe pse nuk jemi bashkë , ende të dua dhe gjithë do të dua.

- Gjithçka që dëshiroja netë dhe ditë të tëra, ishte të të dashuroja me gjithë fuqinë e qenies sime.
Lutesha që të pranoje të qëndroje pranë meje deri në fund të jetës sime.

- Për mua e vetmja në jetë, në zemrën time, e kaluar, ajo që e deshta me të vërtetë.
Mos mendo se për ty poezia ime ka marrë fund, sepse fundi nuk i vjen kurrë edhe nëse ty s’të takoj askund.
Do të vazhdoj të shkruaj deri në fundin e kësaj bote dhe nuk do të harroj kurrë si më mashtroi dashuria jote.

- I shkruaj asaj që kurr nuk e takova, asaj që në zemër ende e mbaj dhe që nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zërit që kurr se dëgjova, dashurisë që mbet vetëm në mendje, asaj që vetëm e ënderrova.

- I shkruaj një femre që e dua shumë, i shkruaj i shkruaj, doren s’mund ta ndalë, i shkruaj në megjes, ditën,
në mbrëmje, në mesnatë, i shkruaj dhe kur jam në gjumë. I shkruaj pa zemër se zemrën time e ka ajo të falur nga unë .

- I shkruaj në letra, por kujt nuk e di, Enigmes, ënderres që në foto se pashë, i shkruaj asaj për të cilen mbaj zi,
i shkruaj asaj që në të, në dashuri rashë.
...... Horreje ket Zemer Dije veq ni emer ..... Dashuroje tjetrin se te une ske emer

03. Boj Qka Du Di Qka Boj Kur Du Vij e Kur Du Shkoj Kon Du Vet Ne Rrs e Qoj Pa Prit Pa Kujtu e Rahatoj.

04. Kush Ma Ka Inati N'rrot Sames Se Sen S'jeni Ka M'boni Veq Veten Pe Shkatrroni.

05. Syri Im Po Loton,Zashto Ti Mene Nuk Po M'don,Mollimte Kthehu Perseri,Se Ne Mozhe Un Pa Ty.

06. Qishtu Me Qet Stil Kerkujt Spo Ja Rrasi Pe Shoh Qe Kejt Qikat Jom Ka i Plasi.

07. Jeto Jeto Dashurin Hulumto Mos Ja Rras Kerkujna Bonja Rrafsh Gjithkujna.

08. Tash Ti Fol Pa Nal Veq Dije Qe Jeten Ty Ta Pata Fal.

09. Mendo e Kujto Fol e Mos Gabo Fjalen e Fundit Me Thuaj Se Me Do.

10. A e Din Pse T'thom Shpesh " PO " Se Rrafshi Qishtu e Ka .. Tqoj Mpuqa Knej Anej Anash Me Tjer Boj Sefa ..

11. Tash Kom Ndryshu Kom Me Bo Qa Du Kerkon Per Sen Skom Me Ngu Qysh Kom Qef Kom Me JETU.

12. O Ty Me Krejt Ta Qet Bre Edhe Me Hyqmet Veq Me Mu Edhe Me Zot Nuk Ta Qet.

13. Nese Me Ke Tradhtu Ndaju Me Mu Po Nese Ki Fjal Me Thuj Te Du...

14. Si Xheloze Ti M'shikon Qka Boj Un Ti M'kopjon Por Kot e Ki Se Ai Mu M'DONNN...

15. Me Ni Sen Du Me Nderhy Se Gjithmon Um Ka Pengu,Haver Jeto Jeten Tande Ski Nevoj Me u Marr Me Mu.

16. E Mir e Keqe Qajo Qe Jom Po Per Kerkon So Ka M'interereson.

17.-ska hichh
18. Ma Von Te Rina Ki Mu Kthy e At'her Luj K*** Une Me Ty.

19. Dujem Qishtu Qysh Jom Bash Qitu Ku Jom.

20. E Tash Tung Te Gjithve Se e Di Qe Jeni Knaq Pa Mas Se Jena Lodh Shum e Duhet Gjum Me Ja Rras.

22. Jo Jo Nuk Tdu Ncuk .. Smke Hy nZemer O Trullan Zemra Sem Liget Kur Mprek Me Pamuk ..

23. Tlutna Lem T'Qet .. Nuk Du Mem Hy n'Zemer Du Me Jetu Vet Qit Jet ..

24. Pse Pom Thu T'duuu Kur Ti Sme Don Mu .. Po Don Mem Tradhtu .. Po Qka Me Bo Qe Sje Tu Mujt Me Mu Me Lu ...

25. 1 Je Per Mu Gjithmo Je Kon Ki Me Kon Si Qitash Si Ma Von.

26. Mos Kalo Me 100 Mos Kalo Me 10 Po Kalo Me Nje Qe Esht i Vertet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://presheva.albanianforum.net
 
Nick Per Msn
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Alba-oNe Forums BOXI :: Programe per Chat-
Kërce tek: