ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tenis, “Tirana Open 2008”, sot gjysmëfinalet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Tenis, “Tirana Open 2008”, sot gjysmëfinalet   Mon Oct 27, 2008 1:06 pm

Dita e dytë e turneut “Tirana Open 2008” ka nxjerrë edhe pretendentët për të fituar aktivitetin e organizuar nga Federata Shqiptare e Tenisit.

Të dielën u zhvillua dita e dytë e turneut, ku gjatë paradites ishin përballjet e turit të dytë, ndërsa gjatë pasdites në fushë zbritën çerekfinalistët.

Sot në orën 10:00 do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë, ndërmjet Behar Kurteshit (sportistit nga Prishtina, që është edhe numri 1 i tenisit në Kosovë) dhe Hyda Banjska (kosovar që ka jetuar në Gjermani dhe në karrierën e tij ka luajtur edhe në turne si profesionist).

Në orën 14:00 do të zhvillohet gjysmëfinalja tjetër, e cila do të vendosë përballë Genci Çakçirin (numri 1 i Shqipërisë dhe fitues i këtij turneu gjatë vitit të kaluar) dhe Granit Bajraliun (numri 2 i Kosovës).

Finalja e “Tirana Open 2008” do të luhet të martën në orën 14:00. Në turne morën pjesë 36 sportistë nga Shqipëria, Maqedonia, Kosova dhe Mali i Zi.

6 ishte numri i atyre që përfaqësonin Kosovën: 4 nga Prishtina dhe 2 nga Prizreni, si dhe favoriti kryesor, Hyda Banjska, që ka jetuar në Gjermani.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tenis, “Tirana Open 2008”, sot gjysmëfinalet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: