ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Not, australiani Hackett jep lamtumiren

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Not, australiani Hackett jep lamtumiren   Mon Oct 27, 2008 1:02 pm

Notari qe zhgenjeu ne Pekin 2008 duke mos arritur rezultatet e deshiruara, e ka bere te ditur vendimin e tij gjate ndarjes se cmimeve “Australian swimmer of the year”.

Olimpiada e Pekinit duket se eshte finishi i notareve me fame boterore. Pas terheqjes se kampionit holandez Hoogenband, te njejten gje ka bere edhe australiani Grant Hackett.

Notari qe zhgenjeu ne Pekin 2008 duke mos arritur rezultatet e deshiruara, e ka bere te ditur vendimin e tij gjate ndarjes se cmimeve “Australian swimmer of the year”. Ne 10 vjet karriere mes pishinave, 28 vjecari Hackett ka fituar plot 7 medalje olimpike dhe 18 medalje ne total ne evenimentet boterore. Hackett mban rekordin boteror ne 800 dhe 1500 metra stil i lire.

Ai konsiderohet si nje nga notaret me te forte ne bote per keto dy disiplina. Vendimi i tij per t’u terhequr eshte dicka e papritur pasi ai nuk e kishte deklaruar me pare nje gje te tille.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Not, australiani Hackett jep lamtumiren
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: