ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 "Vizat", Fratini: Plotësoni dy kushtet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Musafir
VizitorMesazhTitulli: "Vizat", Fratini: Plotësoni dy kushtet   Mon Oct 27, 2008 1:00 pm

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Franko Fratini, shprehu besimin se marrëveshja për liberalizimin e vizave mund të arrihet në qershor të vitit të ardhshëm.


“Shqipëria duhet të plotësojë kushtet për vizat, që janë dokumentat e sigurta të identifikimit dhe lufta kundër krimit”, u shpreh Fratini.

Ministri i Jashtëm italian doli sot në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun shqiptar, Lulzim Basha, me të cilin vlerësoi marrëdhëniet mes dy vendeve.

Në fjalën e tij, Fratini theksoi se me rëndësi për integrimin e Shqipërisë janë reformat dhe ato duhet të bëhen në bashkëpunim mes shumicës dhe opozitës.

Nga ana e tij, ministri Basha njoftoi se në takim është biseduar për reformat e Shqipërisë për integrimin e saj europian dhe masat e marra për punën për liberalizimin e vizave.

“Njoha ministrin për masat që kemi marrë në këtë proces dhe ai vetë do të jetë dëshmitar për atë që kemi bërë për regjistrin elektronik dhe kartat biometrike”, u shpreh Basha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"Vizat", Fratini: Plotësoni dy kushtet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore :: Sport-
Kërce tek: