Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForumiLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Memoria e re flash: më e vogël, më e mirë, më afatgjatë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The.Timmi
..Administrator..
..Administrator..
The.Timmi


Numri i postimeve : 419
Age : 30
Vendodhja : www.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

Memoria e re flash: më e vogël, më e mirë, më afatgjatë Empty
MesazhTitulli: Memoria e re flash: më e vogël, më e mirë, më afatgjatë   Memoria e re flash: më e vogël, më e mirë, më afatgjatë Icon_minitimeSun Oct 26, 2008 7:33 am

Shkencëtarët japonezë kanë zhvilluar një lloj të ri të memories për ruajtjen e të dhënave, të cilat do të jenë dukshëm më afatgjate dhe të dhënat në të do të ruhen më gjatë.
Memoria flash ferelektrike Nand, e cila ende është në fazë të zhvillimit, do të jetë rreth tri herë me e vogël se aktualja, e të dhënat në të do të mund të rishkruhen 100 milionë herë. Vetëm sa për krahasim, në memoriet USB flash, të cilat aktualisht i përdorim, të dhënat mund të rishkruhen vetëm 10 mijë herë.

Memoria e re do të jetë në gjendje të shuajë qelitë jofunksionale të memories e çipi të vazhdojë të punojë, dhe për punën e tij do të nevojitet më pak tension. Shkurt, disqeve të forta magnetike po u shkruhet keq, e SSD duket se do të jetë teknologjia e së ardhmes për sa u përket ruajtjes së dhënave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://presheva.albanianforum.net
 
Memoria e re flash: më e vogël, më e mirë, më afatgjatë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjimnastika e yjeve për një trup të mirë
» 1 sen i Vogel
» 1 sen i vogel
» Nje trik i vogel por i mir
» Krijo virus të vogël

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Alba-oNe Forums BOXI :: Tutorials-
Kërce tek: