ForumForumiPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 10 Bibliotekat më të vjetra kombëtare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The.Timmi
..Administrator..
..Administrator..
avatar

Numri i postimeve : 419
Age : 25
Vendodhja : www.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: 10 Bibliotekat më të vjetra kombëtare   Sat Oct 25, 2008 1:15 pm

Biblioteka
Vendi
Viti i themelimit


1. Biblioteka kombëtare e Republikës Ceke
Prage 1366

2. Biblioteka kombëtare e Austrisë
Vjene 1368

3. Biblioteka kombëtare e Markianes
Venedik 1468

4. Biblioteka kombëtare e Francës
Paris 1480

5. Biblioteka kombëtare e Maltës
Valete 1555

6. Biblioteka shtetërore e Bajernit
Munih 1558

7. Biblioteka mbretërore e Albertit I
Bruksel 1559

8. Biblioteka kombëtare dhe Univezitare e Kroacisë
Zagreb 1606

9. Biblioteka kombëtare e Finlandës
Helsinki 1640

10. Biblioteka kombëtare e Danimarkës
Kopenhage
1653
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://presheva.albanianforum.net
 
10 Bibliotekat më të vjetra kombëtare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Kultura :: Historia Shqiptare dhe e Huaj-
Kërce tek: